Wirtualne usługi dla firm – z czego można skorzystać? TOP 10

We współczesnych czasach przedsiębiorcy mogą znacznie zwiększyć wygodę prowadzenia działalności i ograniczyć koszty. Wszystko dzięki wirtualnym usługom dla firm, które zyskują na popularności. Do dyspozycji mamy dość szeroką gamę. Sprawdź nasze TOP 10!

1. Wirtualne biuro

Koncepcja wirtualnego biura powstała już dawno temu. Nie ma jednoznacznych informacji, ale wiele źródeł mówi, że pierwsza firma świadcząca takie usługi powstała już w latach 90. Początkowo pakiet usług był dość okrojony. Dzisiaj dostępny jest już z o wiele szerszy wachlarz.

Korzystając z takich usług, można uzyskać wirtualny adres. Biuro29.pl przykładowo oferuje pakiety, w ramach których przedsiębiorca:

  • Otrzymuje adres do rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji i adres do korespondencji.
  • Ma zapewnioną kompleksową obsługę korespondencji, czyli odbiór listów, skanowanie, powiadomienia e-mailowe, przechowywanie do czasu odbioru i odsyłanie pocztą na wskazany adres.
  • Otrzymuje bezpłatny dostęp do sal konferencynych (limit 10 godzin miesięcznie) w różnych miastach.

W ten sposób można nie tylko zapewnić sobie obsługę administracyjną i uzyskać adres, rezygnując ze stacjonarnej siedziby. Wirtualne biuro umożliwia też znaczną redukcję kosztów. Za najtańszy pakiet można zapłacić już tylko 60 zł miesięcznie.

2. Wirtualna księgowa

Platformy księgowe online rosną jak grzyby po deszczu, a popyt na takie usługi jest naprawdę ogromny. Wirtualne biura rachunkowe umożliwiają zarządzanie fakturami, rozliczeniami podatkowymi i płatnościami w prosty sposób z dowolnego miejsca.

Wiele firm oferuje doradztwo online i możliwość kontaktu zdalnego z pomocą intuicyjnych narzędzi do komunikacji.

3. Wirtualna asystentka

Usługi asystentek online mogą obejmować zarządzanie kalendarzem, planowanie spotkań, obsługę e-maili czy organizację dokumentacji. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku jednoosobowych działalności i małych firm, które pracują zdalnie.

Wirtualna asystentka niekiedy pomaga też w marketingu, zarządzaniu mediami społecznościowymi czy nawet analizie danych.

4. Systemy zarządzania projektami

Współczesne systemy są bardzo przydatne przy branżach nastawionych na pracę zdalną. Mowa o takich narzędziach jak Asana, Trello czy ClickUp, z pomocą których można efektywnie zarządzać zadaniami i terminami ich realizacji.

5. Obsługa klienta online

Z takiego rozwiązania korzystają zwłaszcza sklepy i marki online. Czaty i platformy do zarządzania relacjami z klientem tylko zwiększają szybkość i efektywność działań.

Bardzo na czasie jest automatyzacja części procesów z pomocą chat botów, które pomogą jednocześnie obniżyć koszty w firmie.

6. Platformy do komunikacji

Zoom, Teams czy Google Meet to już chleb powszedni wielu firm. To właśnie z pomocą takich narzędzi można łatwo zaplanować i odbyć spotkania online, nawet jeśli ma uczestniczyć w nich większa grupa. Eliminuje to konieczność wynajmu sal, zwłaszcza gdy nie jest to konieczne, bo pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie. Komunikacja w ten sposób jest szybsza i możliwa z dowolnego miejsca.

7. Chmura

Jest to choćby znane nam wszystkim Google Drive, które umożliwia bezpieczne przechowywanie i udostępnianie plików. To eliminuje nie tylko potrzebę przechowywania dokumentów w fizycznej formie, ale też usprawnia proces dzielenia się dokumentami i zwiększa bezpieczeństwo ich przetrzymywania.

8. Systemy fakturowania

Takie rozwiązanie cenią sobie działalności, które potrzebują dostępu do wystawiania faktur i monitowania płatności. Platformy umożliwiają zarządzanie należnościami, przesyłanie faktur i archiwizację dokumentów w bezpieczny sposób.

9. Reklama i marketing w sieci

Jest to istotny punkt każdego biznesu. Szczególnie polecane są tu narzędzia do zarządzania kampaniami reklamowymi, np. Google Ads czy Facebook Ads. Przydatna okazuje się także znana nam od dawna Canva, którą wykorzystujemy do projektowania grafik.

Warto wskazać również na narzędzia analityczne, umożliwiające skuteczne monitorowanie ruchu na stronie i analizę kampanii w celu dopasowania strategii.

10. Usługi kadrowo-płacowe

Obsługa kadr i płac również może być prowadzona zdalnie. Takie usługi świadczą specjalistyczne firmy, które oferują zarządzanie urlopami, grafikami czy raportami płacowymi. W ten sposób można wyeliminować potrzebę zatrudniania kolejnych pracownikow HR w mniejszych firmach.

Możliwości jest jeszcze więcej, jednak powyższe są szczególnie istotne w kontekście prowadzenia biznesu współcześnie. Warto zapoznać się z wszystkimi, aby zoptymalizować działania w firmie i ograniczyć koszty.

Artykuł sponsorowany