Najlepsi pracodawcy w Polsce – zobacz najnowszy ranking Forbesa
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_49856135_z%C5%82oty-medal-na-czarnym-tle.html

Współczesny rynek pracy jest na tyle wymagający, że firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć, a następnie zatrzymać najzdolniejszych pracowników. To właśnie oni umożliwiają stabilny rozwój przedsiębiorstwa. Magazyn Forbes przygotował zestawienie, w którym wymienia najlepszych pracodawców w Polsce. Jak wygląda najnowszy ranking?

Ranking Najlepszych Pracodawców od Forbes

W tym roku po raz czwarty magazyn Forbes wraz z firmą analityczno-badawczą Statista przygotował zestawienie Poland’s Best Employers 2024. Jego wyniki opracowane były na podstawie badania ponad 20 tys. pracowników zatrudnionych w dużych firmach. Do rankingu zgłosiło się aż 2 tys. przedsiębiorstw z wybranych branż, w których pracuje co najmniej 250 pracownikom. Ostatecznie na listę trafiło 300 firm, które w swoich działaniach HR wyróżniały się na tle innych, stając się topowym pracodawcą w całym kraju.

Gdzie pracuje się najlepiej?

W tym roku najlepszym pracodawcą w Polsce prowadzącym duży biznes okazała się marka NIKE z siedzibą w Warszawie. Na kolejnym miejscu uplasowała się firma MICROSOFT, a na trzecim ADIDAS.

Biorąc pod uwagę pierwszą dziesiątkę, ranking zdominowały firmy z Warszawy. Na liście znalazły się także popularne marki takie jak HILTON, SAMSUNG, GOOGLE, INTEL, DECATHLON, ING BANK ŚLĄSKI, czy SAP.

Jakie branże oferują najlepsze warunki zatrudnienia?

Czołówka rankingu jest zdominowana przez gigantów o zasięgu międzynarodowym. Jest to normalna kolej rzeczy, ponieważ takie firmy ze względu na swoją popularność muszą utrzymywać wysokie standardy również w kwestii warunków zatrudnienia, aby dbać o swój pozytywny wizerunek. W jakich branżach działają wyróżnione biznesy?

W pierwszej dziesiątce kilka razy pojawiła się firma działająca w obszarze odzieży, akcesoriów i sprzętu sportowego (branża produkcja i handel), a także w sektorze elektroniki (elektrotechnika, sprzęt komputerowy) i w branży IT (Internet, oprogramowanie, gry komputerowe, serwis komputerowy). Jeden z czołowych pracodawców działa również w dziedzinie gastronomia, turystyka, sport i usługi rekreacyjne oraz banki wraz z usługami finansowymi.

Wyżej wymienione dziedziny to cenna podpowiedź szczególnie dla pracowników, którzy szukają swojej szansy na stabilny rozwój, osiągnięcie dobrych warunków pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia.