Pożar w fabryce paluszków miał miejsce w nocy z piątku na sobotę (12-13 lipca). W fabryce produkowane są znane i lubiane “Paluszki Beskidzkie”. Pożar fabryki to bardzo ciężka sytuacja dla właściciela, który musi ponieść duże koszty odbudowy. Jednak właściciel fabryki paluszków zasługuje na wyjątkowe uznanie. Mimo ciężkiej sytuacji nie zapomniał o pracownikach. Zagwarantuje im wynagrodzenia, nawet gdy nie będą pracować.
Malec: pożar w fabryce paluszków “Aksam”
Aksam to fabryka zajmująca się produkcją m.in. “Paluszków Beskidzkich”. W nocy z 12 na 13 lipca doszło do pożaru, który strawił część fabryki. Objął dwie hale produkcyjne przetwórstwa spożywczego. Doszło do zawalenia dachu jednej z hal i częściowego zawalenia dachu w drugiej. Strażacy jednak stanęli na wysokości zadania i dzięki szybkiemu działaniu udało się opanować ogień. Nie przedostał się do głównej części zakładu produkcyjnego. Zanim strażacy zjawili się na miejscu z fabryki, ewakuowano ok. 100 pracowników. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.
Wiceprezes Artur Klęczar chce jak najszybciej wznowić produkcję. Sytuacja zakładu i postój w działalności ma w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na dobro pracowników. W fabryce Aksam pracuje 600 osób. Mimo trudnej sytuacji firma nie chce nikogo zwalniać. W ciągu najbliższych tygodni spośród 600 zatrudnionych osób pracować będzie tylko 35% załogi.
Praca w systemie rotacyjnym i pełne wynagrodzenie dla pracowników fabryki
W środę zostało uruchomione 15% mocy produkcyjnych fabryki. W ciągu miesiąca firma chce osiągnąć 65%. Zwolnienia w Aksam nie będą miały miejsca. Pracownicy będą pracować w systemie rotacyjnym. Załoga będzie się wymieniać co dwa tygodnie. Jednak każdy z pracowników zachowa pełne wynagrodzenie. Klęczar w rozmowie z Faktyoswiecim.pl podkreślił, że pracownik:
– Nawet gdy nie będzie pracował, dostanie wynagrodzenie.
Jedno jest pewne. Właściciel firmy Aksam to pracodawca, który zasługuje na uznanie. Firma określana jest jako biznes społecznie odpowiedzialny, co z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania “Paluszkami Beskidzkimi”. Internauci już teraz licznie podkreślają, że chętniej będą sięgać po produkty firmy.
Źródło: Money.pl