Wirtualna Polska – zwolnienia grupowe obejmą 120 osób
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_139396478_obrazy-biznesmena-nios%C4%85cego-wszystkie-swoje-rzeczy-osobiste-i-akta-w-br%C4%85zowym-kartonowym-pudle.html

Jak wynika z najnowszych informacji podawanych przez press.pl, już wkrótce będą miały miejsce masowe zwolnienia w Wirtualnej Polsce. Powodem dla takiego stanu rzeczy ma być rozczarowanie bieżącymi wynikami spółki – redukcja etatów ma pomóc w poprawie budżetu. Jak wynika z treści maila podawanego przez Presserwis, w wyniku zwolnień grupowych w Wirtualnej Polsce pracę straci aż 120 osób.

Zwolnienia grupowe w Wirtualnej Polsce – nawet 120 osób straci pracę

Zgodnie z informacjami do których dotarł serwis press.pl, już wkrótce w Wirtualnej Polsce dojdzie do grupowych zwolnień pracowników, co jest związane z niesatysfakcjonującymi wynikami finansowymi spółki. Rezultatem zapowiadanych zmian będzie redukcja nawet 120 etatów.

Osoby odpowiedzialne za decyzję o zwolnieniach grupowych w Wirtualnej Polsce potwierdziły jej powody w mailu, do którego dotarł serwis press.pl: „w warunkach braku realizacji budżetu, podjęliśmy decyzję o redukcji zatrudnienia w części obszarów i powrocie do biur menedżerów”. Dodały jednak, że „decyzja o zwolnieniach była trudna, ale jest niezbędna do zapewnienia długoterminowej stabilności i konkurencyjności naszej firmy.”

Zarząd Wirtualnej Polski informuje przy tym, że bieżąca sytuacja spółki wynika z przemyślanej strategii, a nie jest rozpaczliwą próbą ratowania budżetu firmy. „W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy przegląd efektywności biznesowej oraz struktury organizacyjnej. Wiemy, że musimy skoncentrować się na projektach o największym potencjale wzrostu, zarówno wydawniczych, jak i reklamowych oraz technologicznych. Tam chcemy zwiększać inwestycje i zatrudnienie” – czytamy w mailu.

Wirtualna Polska zwalnia pracowników – co dalej?

Zwolnienie aż 120 pracowników w Wirtualnej Polsce oznacza redukcję etatów o blisko 10%. Taka sytuacja może podsuwać komentatorom wnioski o tym, jakoby sytuacja finansowa spółki była nieprawdopodobnie trudna. Zarząd Wirtualnej Polski zaprzecza jednak tym doniesieniom – wcześniej informował nawet, że „podjęto decyzję o dopasowaniu poziomu planowanych kosztów do niższego poziomu przychodów”, co może sugerować, że grupowe zwolnienia w firmie stanowią jedynie element nowej strategii przedsiębiorstwa, dostosowującego się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku.

Najnowsze sprawozdanie finansowe Wirtualnej Polski udowadniało bowiem, że sytuacja spółki nie jest wcale tak tragiczna – zysk netto w pierwszym kwartale 2024 wynosił 19 milionów złotych, przy wzroście przychodów o 12,7%. Tak czy inaczej, zwolnienia grupowe w Wirtualnej Polsce mogą budzić niepokój – i to nie tylko tych pracowników, którym grozi wypowiedzenie umowy o pracę. Nie jest to bowiem odosobniony przypadek grupowych zwolnień w Polsce w ostatnim czasie.

Źródło: press.pl, gazeta.pl