Zwolnienia w Ikei. Ilu pracowników straci pracę?
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_68717100_streszczenie-niewyra%C5%BAne-t%C5%82o-obrazu-p%C3%B3%C5%82ki-w-magazynie-lub-magazynie.html

Ikea w Wielbarku zwalnia 40 osób. Powodem mają być spadki zamówień. Pracownicy obawiają się jednak, że zwolnionych może zostać nawet 200 osób. Ikea zapowiada udzielenie wsparcia zwolnionym pracownikom. Pomóc ma także urząd pracy.

Zwolnienia w Ikea Industry w Wielbarku. Przyczyny

IKEA Industry to oddział zajmujący się produkcją mebli drewnianych. IKEA Industry działa w siedmiu krajach, gdzie posiada ponad 30 fabryk. Zatrudnionych jest w nich ok. 15 tys. osób. W 16 zakładach w Polsce do tej pory pracowało ok. 9 tys. osób. Jednak zatrudnienie może się zmniejszyć. Jak czytamy w serwisie “Tygodnik Szczytno”, Ikea Industry w Wielbarku zamierza zwolnić 40 pracowników. Ma to związek ze spadkiem zamówień w oddziale. Pracowników poinformowano o zwolnieniach 5 czerwca. Sprawę wyjaśnił cytowany przez serwis Maciej Krzyczkowski z Biura Prasowego IKEA Industry:

Od pewnego czasu Ikea Industry Wielbark doświadcza spadków zamówień na niektóre rodziny produktów. Mimo wdrożenia działań zaradczych okazały się one niewystarczające. Niestety oznacza to konieczność rozstania się z 40 współpracownikami, co stanowi 2,7 proc. załogi w Wielbarku, liczącej 1500 współpracowników.

Pracownicy obawiają się dalszych zwolnień w Ikei

Pracownicy Ikei obawiają się jednak kolejnych zwolnień. Redakcja “Tygodnika Szczytno” ma otrzymywać od pracowników e-maile z informacjami o zwolnieniach, które mają dotknąć nawet 200 osób. W jednym z listów autorka podkreśla, że w przypadku potwierdzenia plotek na temat zwolnień 200 osób, wiele osób pozostanie bez środków do życia. Pracownicy mają drżeć o przyszłość, ponieważ wielu czuło się w firmie stabilnie, zaciągnęło kredyty i inne zobowiązania. 

Jednocześnie Maciej Krzyczkowski potwierdza, że Ikea będzie wspierać swoich współpracowników, oferować odprawy i pomoc w poszukiwaniu nowych miejsc pracy. Informacja na temat zwolnień została przez Ikeę przekazana także do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. Urząd ma pomóc zwolnionym pracownikom w znalezieniu pracy, czy zmianie kwalifikacji. Zwolnienia mają się odbyć na przełomie czerwca i lipca.

Źródło: Tygodnikszczytno.pl