Boeing, czyli światowy gigant branży lotniczej rozwija swoje projekty w Polsce. Właśnie otwarto nowy kompleks inżynieryjny o nazwie „Boeing Engineering Poland”. Rozszerzenie działalności dotyczy zwiększenia zatrudnienia. W Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie mają powstać nowe miejsca pracy dla polskich inżynierów.
Inwestycja w polskich pracowników
Rozbudowa inwestycji w Polsce, jak tłumaczy wiceprezes Boeinga Linda Hapgood jest wynikiem wielu czynników. Chodzi o dostępność klientów, a także dogodną lokalizację partnerów przemysłowych, czy centrów badawczych. Istotnym elementem są także kluczowe kompetencje polskich pracowników, które umożliwiają dynamiczny rozwój firmy. Czym dokładnie będzie zajmować się nowa kadra? Chodzi głównie o projekty do celów komercyjnych i obronnych:
Inżynierowie w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie skoncentrują się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, a także inżynierii oprogramowania i systemów, wspierając programy komercyjne, obronne i usługowe firmy.
pap.pl
Obecnie Boeing zatrudnia w Polsce już ponad 1100 osób. Dalsza inwestycja w polskie kadry sprawi, że pracę znajdzie kolejne kilkuset osób. Będą oni wspierać firmę w tworzeniu innowacji dotyczących szeregu różnych programów lotniczych.
Działalność Boeinga w Polsce
Poszczególne oddziały są odpowiedzialne za prowadzenie konkretnych działań. W głównym biurze inżynieryjnym w Rzeszowie specjaliści Boeinga zajmują się projektami związanymi z dziedziną inżynierii mechanicznej i elektrycznej. W ramach prowadzonych działań pracownicy realizują też bieżące wsparcie klientów firmy.
Biuro zlokalizowane w Gdańsku skupia się na rozwoju oprogramowania. Działania inżynierów polegają tutaj na prowadzeniu projektów związanych z inżynierią systemów i awioniki. Eksperci z Gdańska rozwijają także zaawansowane technologie, które stosuje się prawie we wszystkich samolotach Boeinga.
Działalność biura w Warszawie dotyczy działań z zakresu inżynierii produkcji. Warszawscy specjaliści prowadzą także testy materiałów, współpracując z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa.
Jak wskazał Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów i technologii, rozwój firmy i powodzenie podejmowanych programów lotniczych jest możliwy dzięki angażowaniu odpowiednich talentów na całym świecie tworzących wyspecjalizowane zespoły. Jest to jeden z ważniejszych punktów w globalnej strategii całego przedsiębiorstwa.