Dino z nowym centrum dystrybucyjnym. Powstanie kilkaset miejsc pracy
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_87401691_zamazana-alejka-supermarketu.html

Dino to prężnie rozwijająca się sieć marketów. Jest to polska firma, co nie tylko napawa dumą, ale i motywuje do wspierania biznesu swoimi zakupami. Dino to także duży pracodawca, zatrudniający tysiące osób w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Kolejny taki obiekt zostanie otwarty w Wielkopolsce, a wraz z nim setki nowych miejsc pracy. 

Dino – nowe centrum  dystrybucyjne w Wielkopolsce

Dino to Polska sieć marketów, która dynamicznie się rozwija. Sklepów, jak i punktów dystrybucyjnych ciągle przybywa. Dino to tzw. proximity market, czyli znajdujący się blisko domów klientów. Być może właśnie taka strategia firmy wpływa na jej sukces. Jest to marka wielokrotnie nagradzana. Dino znalazło się w rankingu Forbesa dotyczącym najlepszych pracodawców w Polsce. Sieć otwiera kolejne duże centrum dystrybucyjne. Obecnie dysponuje ośmioma centrami, w Krotoszynie, Jastrowiu, pod Legnicą, w Łobzie, w Wolborzu, Sieroniowicach, miejscowości Kaliska i Sierpcu. Kolejne centrum zostanie otwarte w województwie wielkopolskim, w Bolewicku.

Setki nowych miejsc pracy w Dino 

Nowo otwarte sklepy i centra dystrybucyjne to także nowe miejsca pracy. Nowe centrum dystrybucyjne to ok. 45 tys. m2 powierzchni magazynowej. To m.in chłodnie, magazyn suchy, mroźnie, czy część socjalno-biurowa. Według informacji Wiadomości Handlowych, na które powołuje się portal investmap.pl, centrum ma już działać od kilku tygodni. Jego otwarcie wiąże się z powstaniem kilkuset nowych miejsc pracy. Podobne obiekty Dino mają zatrudniać średnio ok. 500 osób i między 100 a 200 osób do prac związanych z transportem. 

Przeglądając oferty pracy na stronie Dino, już teraz możemy dostrzec oferty dotyczące zatrudnienia w nowej lokalizacji, a wśród nich m.in. magazynier, specjalista ds. dokumentacji magazynowej, czy młodszy specjalista ds. kontroli centrum dystrybucyjnych. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to szansa dla wielu mieszkańców regionu na zdobycie zatrudnienia. 

Nowe obiekty mają powstać także w Morawicy, w miejscowości Biała Piska i Janów Lubelski.

Źródło: Investmap.pl