Mesko – eksplozja w zakładach zbrojeniowych. Nie żyje pracownik
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_111479381_selektywne-skupienie-brygady-stra%C5%BCackiej-stoj%C4%85cej-przy-wozie-stra%C5%BCackim-na-ulicy.html

Wybuch w zakładach zbrojeniowych Mesko doprowadził do śmieci 59-letniego pracownika. Druga osoba trafiła do szpitala z objawami zatrucia dymem. Sprawę zbada specjalna komisja. 

Przyczyny wybuchu w Mesko

Mesko S.A. to producent wyrobów branży zbrojeniowej. Produkty firmy wykorzystywane są przez Siły Zbrojne RP oraz wojska NATO. 

RMF FM jako pierwsze podało informację o wybuchu w Mesko w Skarżysku-Kamiennej, do którego doszło w poniedziałek (10.06.2024) przed południem. Potwierdziła to prezes Zakładów Elżbieta Śreniawska. Jak poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską podkom. Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, do wybuchu doszło w jednym z magazynów na terenie zakładów metalowych Mesko. Następnie pojawił się pożar. Okoliczności zdarzenia są badane przez prokuratora i policjantów grupy operacyjno-procesowej. Władze spółki Mesko S.A. i Polskiej Grupy Zbrojeniowej poinformowały o rozpoczęciu prac specjalnej komisji, która ma zbadać okoliczności zdarzenia, procedury oraz wystosować ewentualne rekomendacje co do ich zmian na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pracy.

Śmierć pracownika Mesko – druga osoba ranna

W hali magazynowej zakładu, w której doszło do wybuchu, znajdowały się dwie osoby. Jak wskazał w rozmowie z Interią Jarosław Gwóźdź, śmierć poniósł 59-letni pracownik Mesko. Druga osoba z objawami zatrucia dymem trafiła do szpitala. 

Sama Polska Grupa Zbrojeniowa przed godziną 14:00 potwierdziła zdarzenie w komunikacie:

„Z przykrością informujemy, że dziś na terenie Mesko S.A. doszło do wypadku, w wyniku którego zginął nasz pracownik”.

Przekazano także informacje o drugiej osobie, która została ranna. Rodzinie zmarłego oraz poszkodowanego władze Mesko i Polskiej Grupy Zbrojeniowej deklarują pełną gotowość do wsparcia i pomocy. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w zakładach Mesko. Do eksplozji doszło także we wrześniu 2021 roku. 

Źródło: Wiadomosci.wp.pl; wydarzenia.interia.pl