Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police ma teraz nowego lidera. To człowiek z otoczenia Sebastiana Kulczyka
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_85800221_pan-m%C5%82ody-z-bliska-d%C5%82oni-%C5%9Blub-w-czarnog%C3%B3rze.html

Andrzej Dawidowski nowym prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police. Do zespołu dołączyło także dwóch nowych wiceprezesów, a dwóch dotychczasowych opuściło stanowiska. To kolejny etap rotacji kadrowej w państwowych przedsiębiorstwach.

Co wiadomo o nowym prezesie Polic?

Nowy prezes, Andrzej Dawidowski, ma ponad dwie dekady doświadczenia w kierowaniu procesami produkcyjnymi i sprzedażą w branży chemicznej. Pracował m.in. w Ciechu, Grupie Azoty i Tikkurila, pełniąc różne funkcje zarządcze. Przed objęciem stanowiska prezesa w Policach, przez trzy lata kierował Ciechem Sól Polska, był dyrektorem zarządzającym CIECH Salz Deutschland i dyrektorem handlowym w Grupie Ciech. Innymi słowy, zajmował kluczowe stanowiska w koncernie kontrolowanym przez Sebastiana Kulczyka. Z Grupą Ciech jest związany od 2017 roku. Przedtem, przez cztery lata, pracował w Policach, najpierw jako dyrektor handlowy, a później jako dyrektor Jednostki Biznesowej Nawozy.

Poprzedni dyrektor Grupy Azoty Police, Mariusz Grab, ustąpił ze stanowiska w lutym, nie podając powodów. Kierował on firmą chemiczną przez ponad trzy lata. Jego następcę wyłoniono w piątek, 26 kwietnia.

Kim są nowi wiceprezesi w Policach?

Nowymi wiceprezesami w Policach zostali Paweł Oleksy i Jerzy Woliński. Rada nadzorcza odwołała dwóch dotychczasowych wiceprezesów: Michała Siewierskiego i Stanisława Kostrubca.

Paweł Oleksy ostatnio przez trzy lata pełnił funkcję dyrektora naczelnego ds. kontrolingu w KGHM, wcześniej przez rok był dyrektorem finansowym w Oknoplaście i dyrektorem ds. skarbu w Shell Polska. Jeszcze wcześniej, przez osiem lat, zajmował stanowiska kierownicze w Grupie Azoty. Przez cztery lata pracował też w Deloitte Audyt. Jerzy Woliński od dwóch lat był prezesem Uzdrowiska Świnoujście, prowadził gospodarstwo szkółkarskie, a wcześniej, przez pięć lat do 2016 roku, był prezesem spółki Grupy Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne. Związany był z Grupą Azoty zawodowo przez osiem lat, a na początku pracował jako wiceprezes jednostki ratownictwa chemicznego w spółce.

Źródło: businessinsider.com.pl