Pracownicy Auchan z Galerii Korona w Kielcach wyprzedają towar. Nie dostali wynagrodzenia 
Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_45966101_niewyra%C5%BAne-i-powi%C4%99kszy%C4%87-efekt-magazynu-lub-supermarket-vintage-ton.html

Pracownicy sklepu Auchan w Galerii Korona w Kielcach nie dostali wynagrodzenia. Sklep jest obecnie w likwidacji. Brak wynagrodzeń sprawił, że pracownicy próbują sobie radzić w inny sposób. Wyprzedają towar sklepu, zachowując płatność w gotówce na poczet własnego wynagrodzenia. 

Likwidacja Auchan w Galerii Korona w Kielcach – wyprzedaż towaru

Sklep Auchan w Galerii Korona w Kielcach jest w likwidacji. Franczyzobiorca sklepu ogłosił upadłość. 20 pracowników sklepu podpisało rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy. Nie otrzymali zaległego wynagrodzenia, więc zajęli pozostały w sklepie towar. Produkty wyprzedają klientom z dużymi zniżkami, jednak płacić można wyłącznie gotówką. Pozyskane w ten sposób pieniądze ze sprzedaży trafiają do pracowników na poczet zaległego wynagrodzenia. O sytuacji poinformował profil na Facebooku należący do grupy Pracownicza Demokracja. Wyprzedaż w Auchan w Galerii Korona wiąże się z przecenami od 30% do nawet 70%.

Pracownicy Auchan zostali bez wynagrodzeń – wyprzedają towar

Prawo pracy przewiduje odpowiednie kroki prawne w sytuacji, gdy pracownicy nie otrzymują wynagrodzeń. Mogą zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy, czy też wnieść pozew do sądu pracy. Pomysł pracowników Auchan w Kielcach stanowi niecodzienny sposób na egzekwowanie zaległego wynagrodzenia. Jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób pozyskane na wyprzedaży przez pracowników pieniądze zostaną spożytkowane i czy planują zwrócić je pracodawcy. Warto jednak do tego typu wyprzedaży podchodzić z ostrożnością, gdyż można narazić się na konsekwencje prawne.

Źródła: bezprawnik.pl; propertynews.pl